top of page

Praveen Srivastava Group

Public·106 members
Caleb Collins
Caleb Collins

Depremzedeleri Kurtaran Suriyeli Mahmud O Anlar Anlatt


Evleri tamamen yıkıldığı için ailelerinin köyüne yerleşen Aydın ailesi ile Mahmud'un buluşması sırasında duygusal anlar yaşandı. Dürdane Aydın, kendisine teyit amaçlı Mahmud'un fotoğrafları gösterilince "Beni kurtaran bu çocuk. O gözlerini unutamam. Bizi buluşturun" dedi.
Depremzedeleri kurtaran Suriyeli Mahmud o anlar anlatt


Download: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Furluso.com%2F2u6BYx&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw1lx7yZ7iguNsuVShohkWDtElazığ'da enkaz altından kurtuluşuna vesile olan Suriyeli'ye teşekkürünü dile getirerek sosyal medyada gündem olan depremzede Dürdane Aydın'ın, kendisiyle eşini kurtaran Suriyeli üniversite öğrencisi Mahmud el Osman ile buluşmasında duygusal anlar yaşandı.


Deprem bölgelerinden çıkıp yakınlarının yanlarına sığınmak amacıyla İstanbul Havalimanı'na gelen ve bölgelerde depremi birebir yaşamış depremzedelerden bazıları yaşadıkları o anları anlattı. 2004 yılından bu yana Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Ali Osman Çelebioğlu, "Gaziantep merkez Şahinbey'de 4 gün sokakta yattık. Baktık olacak gibi değil her yerde can pazarı var mecbur İstanbul" a gelmek zorunda kaldık. Burada akrabalarımız var onların yanında kalacağız bir süre. Yeni bir hayat çizeceğiz kendimize o taraf bitti gibi bizim için. Mesleğim şoförlük iş elbisem daha üzerimde onu bile çıkaramadım, bu şekilde hayat devam ediyor. Çok şükür kurtulduk oradan "dedi.


Başkan Sayan, depremzedelerin yanında Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, deprem bölgesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Sayan, depremzedelerin yanında AĞRI - Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, deprem bölgesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle zor zamanlar geçiren depremzedeler için Türkiye seferber olurken, Ağrı Belediyesi de depremden hemen sonra belediye personellerinden oluşan bir grup insanı kurtarma çalışmalarıma katılmaları için bölgeye sevk etti. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'da deprem bölgesine giderek depremzedelerle bir araya gelip acılarına ortak oldu. Haber hbrlr1.com/cwyffttlkfkckl


İstanbul'a yakınlarının yanına gelen depremzedeler yaşadıkları o anları anlattı İstanbul Havalimanı'ndan deprem bölgelerine personel, gönüllü ve her türlü ihtiyaç malzemesinin ulaştırılması devam ederken deprem bölgesinden de İstanbul'a dönüşler devam ediyor. İstanbul'a yakınlarının yanına gelen depremzedeler yaşadıkları o anları anlattı İSTANBUL - İstanbul Havalimanı'ndan deprem bölgelerine personel, gönüllü ve her türlü ihtiyaç malzemesinin ulaştırılması devam ederken deprem bölgesinden de İstanbul'a dönüşler devam ediyor. İstanbul'a yakınlarının yanına gelen depremzedelerden bazıları yaşadıklarını anlattı. Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı. Depremin hissedildiği bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, diğer taraftan depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Haber hbrlr1.com/cwyffftakfkckl


26 yaşında bir kız olan İnas Raşo, acı hatıralarla dolu bir ses tonuyla Irak'ta Sincar Dağları'nın batısında yer alan köyü "Tel Kasbe"nin o sırada IŞİD militanları tarafından yoğun bir saldırıya maruz kaldığı gecede özgürlüğünün alındığı andan itibaren hikayesini anlattı. Ağustos 2014'te bir gün sabah saat üçtü, kendisi ve ailesi çevrede bir gürültü duydu ve silahlı adamların erkekleri öldürdüğünden, kadınları ve kızları kaçırdığından bahsetti. Böylece İnas ailesi de dahil olmak üzere herkes komşu Sincar Dağları'na kaçmaya başladı.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page